Cistus Incanus

 

Je aromaticky vonící, divoce rostoucí růže, vyrůstající až do výšky jednoho metru. Keř roste většinou na půdách s vyšším obsahem magnesia. Rostlina se vyznačuje vysokým obsahem polyfenolu. Vysoký obsah různých fenolů koncentrovaných v této růži z ní dělá velice cennou rostlinu pro lidský organismus. Komplex těchto látek snižuje schopnost pronikání virů do buňky, dokonce i u virů s nejvyšší virulencí (tj. schopností pronikat do buňky a množit se v ní). Nejvíce prozkoumaný je antioxidační účinek těchto sekundárních rostlinných látek. Tyto látky neutralizují volné radikály a tím podporují obranný systém lidského organismu. Cistus Incanus se uplatní jak v prevenci virových onemocnění u lidí oslabených výkyvy teploty, tlaku, dietními chybami, přepracováním i jiným přetížením (které se objevuje jako vlna „chřipkových“ infekcí). Neboť nejlepší obrana proti mikroorganismům způsobující nemoci je dobře fungující imunitní systém.  Cistus Incanus je vyzkoušený, klinicky ověřený, a to i v pracovních podmínkách.

 

Nejnovější výzkum této rostliny přinesl překvapující výsledky. Buňky, které byly v laboratoři zamlženy Cistus - extraktem, prokázaly daleko menší ohrožení viry než normální buňky. Tento výzkum provedly Centrum pro molekulární virologii university v Muensteru a renomovaný Friedrich-Loefler-Institut a došly ke stejným výsledkům.

 

Friedrich-Loefler-Institut došel k následujícím poznatkům:

 

Z prohlášení vědců:Vysoký obsah polyfenolu je zodpovědný za účinnost extraktu z této v středomoří rostoucí růže. Tento extrakt zajišťuje chemicko-fyzikální obranu, která  má pro viry omezující efekt. Nebo jednoduše vyjádřeno: polyfenoly znemožňují eficientní pronikání viru do buňky.

 

Vědci se domnívají, že optimální kombinace ze zvlášť účinných přírodních substancí tohoto aromatického, poněkud hořce chutnajícího extraktu dělají z této růže speciální k.o.-kapky pro všechny virové skupiny. Dokonce i vysoce agresivní viry, které byly s tímto extraktem konfrontovány, neprokázaly skoro žádný infekční potenciál.

 

Další účinky:

 

Zbavuje lidský organismus jedovatých látek

Zvyšuje obranyschopnost organismu

Účinná obrana proti "volným radikálům"

Působí proti virům, bakteriím a plísním

Působí protizánětlivě a desinfekčně

© 2020 created by Jiří Tichý